Usługi SEO - audyt, optymalizacja i pozycjonowanie stron.


Na czy polega proces pozycjonowania strony?
Pozycjonowanie strony internetowej jest to proces polegający na odpowiedniej optymalizacji danej domeny internetowej, a następnie jej umiejętnej stymulacji w taki sposób, aby w efekcie była ona promowana przez wyszukiwarki internetowe wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania dla danych słów kluczowych.


Dlaczego warto pozycjonować stronę w wyszukiwarkach internetowych?
Pozycjonowanie strony jest formą promocji posiadającą doskonały stosunek relacji efektywności do ceny. Większość małych oraz średnich firm nie jest w stanie pozwolić sobie na wydatki jakie niesie ze sobą regularna promocja w mediach takich jak telewizja czy prasa. Promocja oferty firmy w internecie poprzez pozycjonowanie jej strony w wyszukiwarkach stanowi tu doskonałą, skuteczną i przede wszystkim znacznie tańsza alternatywę. Wypozycjonowana na właściwie dobrane słowa kluczowe strona gwarantuje wysoki procent tak zwanych "wartościowych odwiedzin". Poprzez ten termin określane są odwiedziny na stronie klientów zainteresowanych ofertą danej firmy.


Dlaczego tak istotne jest wyświetlanie się witryny na pierwszej stronie wyników wyszukiwania?
Jak pokazują statystyki powstałe w oparciu o specjalistyczne badania zachowań konsumentów firmy znajdujące się poza 1 stroną wyników wyszukiwania (zwaną umownie top10) dla związanych ze swoją działalnością odpowiednich słów kluczowych tracą nawet do 98% potencjalnych klientów poszukujących usług oraz produktów za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Co więcej znaczna cześć klientów utożsamia wysokie pozycje w wyszukiwarce z wysoką pozycją rynkową danej firmy oraz wysokim poziomem świadczonych usług. Mamy tu więc do czynienia z podwójną korzyścią - kreowania wizerunku silnej pozycji danej firmy w branży oraz docierania potencjalnych klientów do jej oferty.


Pozycjonowanie w wyszukiwarkach jako nieagresywna forma reklamy.
W dobie osaczających nas zewsząd najróżniejszych form agresywnej reklamy, społeczeństwo staje się coraz bardziej wrażliwe na tego typu działania i coraz częściej negatywnie odbiera nachalne formy promocji. W przypadku promocji w wyszukiwarkach mamy do czynienia z całkowicie nieagresywną formą prezentowania potencjalnym klientom oferty danej firmy. Klient zainteresowany danym towarem lub usługą wprowadza słowa kluczowe do wyszukiwarki, odnajduje oferty firm i samodzielnie dokonuje wyboru. Jest to osoba, która poszukuje ofert ponieważ jest w danej chwili zainteresowana konkretnym towarem lub usługą co w znacznym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo, że zdecyduje się na skorzystanie z jednej z nich.


Jak w firmie Midas Media przebiega pozycjonowanie strony klienta?
  •  Wybór w konsultacji z klientem optymalnych słów kluczowych.
  •  Audyt strony oraz jej optymalizacja.
  •  Pozycjonowanie właściwe.
  •  Stałe monitorowanie pozycji strony klienta oraz ich podnoszenie w przypadku obsunięć związanych z działaniem konkurencji lub zmian algorytmów wyszukiwarek.